Windows Server 8 Beta kurulumu

Server 8 ‘in çıkmasına çok az zaman kaldı, bu yazımda Server 8 beta sürümünü sanal olarak kurup denemek isteyen arkadaşlara yardımı dokunacak kurulum adımlarını gösteren video paylaşıyorum, VMware 8.0.2 versiyonu üstünde yaptığım adımları tekrarlıyarak sizde test ortamı kurup Server 8 ile gelecek yenilikleri gözden geçirebilirsiniz.

11-03-2012 22-15-30

Server 8 Beta iso dosyasına http://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/windows-server/v8-default.aspx adresinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sayfaya giriş yaptıktan sonra vhd dosyasını da bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz ve hyper-v ile test edebilirsiniz.

3 thoughts on “Windows Server 8 Beta kurulumu

    1. Explorer bağımlılığı ortadan kalkıyor, Windows 8 de olur mu bilmiyorum ama Server 8 de no explorer seçimi var, böylece Server 8 core olmuyor ama explorer da yok =) grafik arayüz minimuma iniyor. Sadece server üstüne yüklenen uygulamanın konsolunu kullanıyoruz. Daha az güncelleme, daha az servis ve haliyle daha az kaynak tüketimi.

      1. sistem kaymakları daha az bağlıyor demek. güzel. allah sahibine bağışlasın ne diyeyim, tüm PC temelli bilgisayarlar camiasına hayırlı uğurlu olsun 🙂 server olmayan win8 kurulumu, kullanımı için de videolar bekleriz

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s